E-BELEDİYE LİNKLERİ
NASIL YAPILIR ?
 Evlenme İşlemleri
 İşyeri Açma Ruhsatı
 İnşaat Ruhsatı
 Yapı Kullanma İzni
 Emlak Vergisi
 Çevre Temizlik Vergisi
 İlan-Reklam Vergisi
 Eğlence Vergisi
HABERLER
 
Ba?kan Genç ?Çocuklar?m?za SahipP Ç?kmak Hepimizin Görevi? 27/07/2004

- Çocuk Esirgeme Kurumu Mersin Çocuk Yuvası Müdürü Kaya KARADAĞ, müdür yardımcısı Faruk AZGIT, çocuk komitesi temsilcileri Ümit ZEREN ve Burcu BERENDİ Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim GENǒ i makamında ziyaret etti

Mersin Çocuk Yuvası’nın temel amacının bakıma muhtaç olan çocukların çevreleriyle ilgili sorunlarını çözmek, eğitimle ilgili ihtiyaçlarını karşılamak, toplumla ilgili uyuşmazlıkları gidermek ve rehabilitasyonunu sağlayarak onların ihmal ve istismarını önlemeye çalışmak yoluyla topluma kazandırılmalarını sağlamak olduğunu belirten Çocuk Yuvası Müdürü Kaya KARADAĞ bu konuda tüm kurum ve kuruluşlardan özellikle de Yerel Yönetimlerden destek beklediklerini söyledi.

Ziyaretten son derece memnun olduğunu belirten Başkan GENÇ de “Konunun öneminin ve hassasiyetinin farkında olduklarını ve bu konuda yapılması gereken ne ise destek vereceklerini belirtti ve şöyle devam etti:

“Bazı kitle örgütleri ve meslek odaları belediyemizden birtakım istekte bulunuyorlar. Belediyemizin şu anki mevcut olanaklarıyla bu mümkün değildir, ancak Çocuk Esirgeme Kurumu’nun her zaman önceliği vardır, çünkü söz konusu olan geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızdır. Çocuklarımızı sokaklardan kurtararak topluma kazandırmak, onlara bir gelecek sağlamak hepimizin görevidir. Olanaklarımız doğrultusunda sizlerin ihtiyaçlarına katkıda bulunacağız ”dedi.

Başkan GENÇ, Çocuk Yuvası müdürü Kaya KARADAĞ’ın öncelikli ihtiyaçları arasında belirttiği 10 adet çöp kutusunun acil olarak temin edileceği sözünü verdi.